Bullying – Pedagógia – Közösség
Komplex tanácsadás és segítségnyújtás egyéneknek és közösségeknek.
A KÖZünk van hozzá?! közösségi igényekre épülő szervezet, amely abban szeretné segíteni a pedagógusokat, szülőket, gyerekeket és fiatalokat, és a nevelési-oktatási intézményekhez kapcsolódó minden szereplőt, hogy a saját helyzetükhöz igazodva, az igényeik mentén, saját tempójukban ismerjék meg a konfliktus és a bullying természetét, a helyzetkezelési, és megelőzési lehetőségeket, az erőszakmentes, adaptív és elfogadó iskolai légkör kialakításának és fenntartásának módjait.
Ennek érdekében szakértői tevékenységet végzünk, szakmai programokat és eseményeket szervezünk, és resztoratív módon esetkíséréssel és konfliktusok kezelésével is támogatjuk a változást.
Alapító, szakmai vezető
Pedagógiai szakértő és mediátor. Szakterületei az iskolai bullying, agresszió, erőszak, és a beilleszkedési, tanulási és magatartási nehézségek. Több mint 20 éves pedagógusi múlttal rendelkezik általános iskolától a felsőoktatásig, ez utóbbi területen a pedagógia szakos képzésben és a pedagógusképzésben (ELTE).
2006 óta kutatásokban vesz részt, és továbbképzések keretében előadásokat, workshopokat és tréningeket tart pedagógusoknak és más szakembereknek. Doktori kutatásában az iskolai agresszió és az iskola légkörének összefüggéseit vizsgálta, PhD fokozatát 2017-ben szerezte.
A KÖZünk van hozzá?! létrehozásával célja egyéni, csoportos és intézményi szintű támogatás nyújtása az iskolai bántalmazás visszaszorítása és megelőzése érdekében. A közösségi beavatkozások és a mediáció mellett egyéni tanácsadást tart kamaszoknak és felnőtteknek.
Alapító, kommunikációs vezető
Pedagógiai szakértő, ifjúságsegítő, mediátor. Fő területe az ifjúsági információ és tanácsadás, szülők és pedagógusok támogatása, kommunikáció. Országos projekteket vezetett különböző civil szervezetek munkatársaként, de a forprofit szférában is tevékenykedett kommunikációs és marketing területen.
Számára a KÖZünk van hozzá?! munkájában való részvétel a bullyinggal kapcsolatos tabuk lebontását és a szakmailag helytálló információk terjesztését jelenti mind a szülők mind a pedagógusok körében. Jelenleg abban támogatja a szervezet munkáját, amiben éppen szükség van a segítségére, legyen az foglalkozásvezetés vagy pályázatfigyelés.
A színház és drámaműhely gazdája
Kecskés Anna színész- drámatanár, fő tevékenységi területe a színházi nevelési és egyéb részvételi színházi műfajok, főként a komplex színházi nevelési előadások (TIE) létrehozása és játszása. Tanulmányait a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Színház és Televízió karán színész szakon végezte. Tanárai korán felismerték pedagógiai érzékét, így már a mesterképzés alatt lehetőséget biztosítottak számára, hogy tréningeket tartson egyetemistáknak. Ezt követően kezdett el általános és középiskolásoknak is foglalkozásokat tartani, így szakmai fejlődése a színészet mellett a pedagógia területén is elindult. Tartott foglalkozást színészeknek, hátrányos helyzetű fiataloknak, különleges szükségletekkel rendelkező diákoknak, tanároknak, nyugdíjasoknak. Munkája legkedvesebb része a felfedezés, amihez a dráma kiváló eszköz. Legfrissebb tapasztalata a múzeumpedagógia területéhez kötődik.
A KÖZünk van hozzá?!-ban számára összeér minden, amivel eddig foglalkozott. Azt érzi, hogy attól, hogy újabb és újabb osztályokhoz mennek, ahol újabb és újabb helyzetekkel találkoznak, van egy folyamatos fejlődési lehetősége és szereti, hogy “az emberrel “, emberi érzésekkel foglalkozhat.
A művészetterápiás alkotóműhely gazdája
Interkulturális pszichológiai és pedagógiai szakértői végzettséggel rendelkező szocio- és művészetterapeuta, drámapedagógus, tréner és közösségszervező, az AppArtMan LakáSzínház alapítója. Az elmúlt évtizedben több mint 5000 órányi élménypedagógiai foglalkozást hozott létre és vezetett, többek között hátrányos helyzetű gyerekeknek és fiataloknak Magyarországon, Romániában, Spanyolországban és Kolumbiában. Több mint 50 képzést és workshopot tartott szakemberek számára hazánkban és nemzetközi színtéren; önismereti témákban és társadalmi kérdésekben, nem formális technikák, dráma és művészeti eszközök, valamint közösségépítő gyakorlatok segítségével. Több olyan színházi előadás létrehozásában is vezető szerepet töltött be, amelyek speciális igényű résztvevők történetein alapultak, és készségfejlesztő, illetve közösségépítő folyamatokba ágyazódtak.
Zsófi terápiás célú foglalkozásokat, művészetpedagógiai és önismereti tréningeket, társadalmi projekteket, és helyspecifikus művészeti akciókat szervez szívesen. Küldetése, hogy kreatív lehetőségekkel, mentorálással és közösségi akciókkal támogassa a bántás hatásaival szembeni megküzdést a KÖZünk van hozzá?!-ban.
KÖZünk van hozzá Oktató és Tanácsadó Kft.
Székhely: 1126 Budapest, Nárcisz u. 9. 2.a.
Cégjegyzékszám: 01-09-418920
Adószám: 23872064-1-43
Email: info@kozunkvanhozza.hu
Tel: 06 30 352 95 27
Képviseli: Dr. Dóczi Tamás, ügyvezető
E-mail címe: info@jovoinnovaciokft.hu
Adataid védelme fontos a számunkra. Ismerd meg adatkezelési tájékoztatónkat.